Pierwsza wizyta

1. Przeprowadzenie wywiadu dietetycznego, czyli zapoznaje sie z dotychczasowymi nawykami i preferencjami żywieniowymi oraz stanem zdrowia klienta (w dietoterapi w schorzeniach wskazane przyniesienie ze soba aktualnych wyników badan krwi).

2. Pomiar wzrostu

3. Pomiaru i szczególowa analiza składu ciała przy pomocy profesjonalnego Analizatora Składu Ciała TANITA DC-430 S MA, który wykorzystuje do pomiaru innowacyjna technologie BIA (bioimpedancji). Stosowana metoda pomiaru jest bezpieczna, szybka i co najważniejsze bardzo dokładna. Jak sie przygotowac do badania aby wyniki pomiaru były jak najdokładniejsze : dzień wcześniej i w dzień wizyty należy unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych, 12 godzin przed wizytą nie powinno sie korzystać z sauny a takze nalezy zrezygnowac z kawy i alkoholu. Na 2-3 godziny przed badaniem ograniczyc do zera jedzenie pokarmów i przyjmowanie plynów chyba ze jest to z jakis powodów niewskazane.

4. Pomiar obwodów ciała.

5. Omówienie i ustalenie realnych celów ( efektów, korzyści, które chcemy osiągnąć podczas kuracji).

6. Omówienie ogólnych zaleceń dietetycznych.

8. Omówienie schematu diety.

9. Omówienie zaleceń dotyczących aktywności fizycznej dla osób bez przeciwwskazań do uprawiania aktywności fizycznej, indywidualnie według potrzeb klienta.

Termin kolejnej wizyty ustalam indywidualnie z klientem. Druga wizyta zalecana po 2 tygodniach. Możliwy kontakt z klientem on line.


Monitor Dziennej Aktywności Fizycznej TANITA AM-180

TANITA AM-180 jest niewielkich rozmiarów monitorem dziennej aktywności (pedometr). AM-180 to 3 osiowy akcelerometr o niespotykanej dotąd czułości potrafiący rozpoznać i ocenić naszą aktywność przez całą dobę w przeciągu 365 dni w roku.

Idealny dla monitorowania fizycznej aktywności , pozwalający na spersonalizowane konsultacje i ustawianie realistycznych oraz motywujących celów dotyczących dziennej aktywności fizycznej dedykowany dla osób, które chcą kontrolować swoją dzienną aktywność jako część zdrowego trybu życia.

Monitor aktywności TANITA AM-180 jest wyposażony w czytelny wyświetlacz, co umożliwia wygodny odczyt parametrów takich jak: ilość spalonych kalorii, przebyty dystans, ilość kroków, czas trwania aktywności dostępny dla 7 dni.

Uwaga ! Możliwość wypożyczenia pedometru na okres 7 dni!!! Po tym czasie analiza osiągniętych wyników w gabinecie.

Wizyta kontrolna

1. Korekta błędów żywieniowych na podstawie rozmowy i wypełnionego harmonogramu spożywanych posiłków.

2. Kontrola pomiarów i składu ciała.

3. Omówienie zaleceń dietetycznych w zależności od osiągniętych wyników.

Konsultacja dietetyczna

1. Przeprowadzenie wywiadu dietetycznego, czyli zapoznanie się z dotychczasowymi nawykami i preferencjami żywieniowymi oraz stanem zdrowia klienta ( w dietoterapi w schorzeniach wskazane przyniesienie ze soba aktualnych wyników badan krwi).

2. Pomiar wzrostu

3. Pomiar i szczegółowa analiza składu ciała przy pomocy profesjonalnego Analizatora Składu Ciala TANITA DC-430 S MA, który wykorzystuje do pomiaru innowacyjna technologie BIA ( bioimpedancji).

4. Pomiar obwodów ciała.

5. Pogawędka na temat zaleceń dietetycznych (bez szczegółowego omawiania diety).

Analiza składu ciała

1. Badanie i analiza składu ciała, pomiar obwodów bez zalecen dietetycznych.

Analizator Składu Ciała TANITA DC-430 S MA

Pomiar i szczególowej analizy skladu ciala dokonuje przy pomocy profesjonalnego Analizatora Składu Ciała TANITA DC-430 S MA, który wykorzystuje do pomiaru innowacyjna technologie BIA ( bioimpedancji).

Stosowana metoda pomiaru jest bezpieczna, szybka i co najwazniejsze bardzo dokładna.

Jak się przygotować do badania aby wyniki pomiaru były jak najdokladniejsze : dzien wczesniej i w dzień wizyty należy unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych, 12 godzin przed wizytą nie powinno się korzystać z sauny a także należy zrezygnować z kawy i alkoholu. Na 2-3 godziny przed badaniem ograniczyć do zera jedzenie pokarmów i przyjmowanie płynów chyba że jest to z jakiegoś powodu niewskazane.

Takiej analizie powinien poddać się każdy, kto dba o zdrowy styl życia, uprawia sport, chce się odchudzić, zadbać o prawidłową dietę. Klient otrzyma wydruk z analizatora, zawierający wszystkie dane pomiaru oraz omawiany szczególowo przeze mnie graficzny , przejrzysty wydruk z profesjonalnego programu komputerowego, zintegrowanego z analizatorem składu ciała.

Analizator Składu Ciała TANITA BC- 601

Dla osób aktywnych, sportowców dodatkowo segmentowy pomiar składu ciała przy pomocy segmentowego Analizatora Składu Ciała TANITA BC- 601. 8 wbudowanych elektrod umożliwia otrzymanie pomiaru segmentowego – odczyt zawartości tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej z podziałem na poszczególne kończyny i korpus osobno ( prawa, lewa reka, prawa, lewa noga, korpus).

Analizator

TANITA DC - 430 S MA

Odczyt parametrów :

 • Masa ciała w kg
 • Indeks masy ciała BMI
 • Masa tkanki tłuszczowej w %
 • Masa tkanki mięśniowej w kg
 • Wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej
 • Całkowita zawartość wody w organizmie w %
 • Całkowita zawartość wody w organizmie w kg
 • Masa tkanki beztłuszczowej (FFM) w kg
 • Wiek metaboliczny
 • PPM – podstawowa przemiana materii (BMR)
 • Wskaźnik budowy ciała Physique Rating
 • Wskaźnik otyłości
 • Idealna masa ciała
 • Dokładność:

 • Dokładność pomiaru masy ciała: 100 g
 • Dokładność pomiaru zawartości tkanki tłuszczowej: 0,1 %
 • Dokładność pomiaru zawartości tkanki mięśniowej: 100 g
 • Dokładność pomiaru zawartości tkanki mięśniowej: 100 g